Kapak

İnsan ve Hayat Dolu Dolu Mayıs Sayınız

İnsan ve Hayat Dergisinin bu ayki kapak dosyası “Afrika’da Ramazan-ı Şerîf”. Okurken, seyyahların, Afrika’nın tarihine düşülen notları ve bugüne yansıyan güzellikleri yakaladıklarında yaptıkları gibi, siz de konuya uzak durmayın, anlamaya çalışın.

Afrika Kıtası’nın güneyine doğru inildikçe, yazılanlardan şunu fark edeceksiniz: İslamî merkezlerden uzaklaştıkça, asıllarına konulamayan tarihî güzelliğin, bugün ortaya çıkarılabilmesi için verilen mücadelenin artırılması zorunlu hale geliyor.

400-500 yıl önce fırsat bulamayanlardan olmadığımız için sıcak koltuğumuza oturup manzarayı seyretme lüksümüz bulunmuyor. İslamiyet adına yaptıklarıyla övündüğümüz güzel ecdadımız, kendi yaşadıkları çağın insanı için neler yaptıysa, bugün bizim onlardan geri kalmamız düşünülemez.

Oruç adına güzel günler yaşadığımız şu günlerde, “Ramazaniyeler”, “Ramazan-ı Şerîf’te Reklam Manzaraları” ve “Orucun Sağlığa Faydaları” infografik çalışması, gününüzü daha da güzelleştirecektir.

Yine bugünler için okumanızda faydalı olacak güzel yazılar var: “Gül Suyundan Köln Suyuna”, “Zor Kararı Alma Stratejileri”, “Panik Hiç Yok! Endişeye de Mahal Yok”, “Dinleyicilerle Geçinme Stratejileri”…

Süzgeç bölümünde bu ay, “Ramazan-ı Şerîf’te Güçlü Bağışıklık Sistemi” konusu, ibadetle beraber sıhhate dikkatinizi çekiyor.

E-DERGİ OKU SİTEMİZDEN OKU

En Yeniler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı