Kolay Hayat

Çatışmayın Yönetin

“İsime karışan ne cok kisi var.” “Yöneticim benim görüşlerimi asla dikkate almıyor.” “Çalışanlar işi önemsemiyor. “Bu şirkette kimseye güven olmaz” “Patronum yönetime karıştıkça işler sarpa sarıyor”…
İşyerinde bu ve benzeri cümleler eşliğinde stresli zamanlar geçirmek zorunda kalıyor musunuz? İş gördüğünüz kurumlarda, iş arkadaşınızla, bu kişi patronunuz da olabilir veya alt-üst çalışanlarınızla, yaşadığınız anlaşmazlıkları çözmek ya da en aza indirmek için ‘Çatışma Yönetimi’ konusunu bilmek ve yapılan tavsiyeleri uygulamak size faydalı olacaktır.
Yönetimin amacı farklı insanları ve iş anlayışlarını yönetmektir. Farklılığın çatışma doğurması hasebiyle de yönetici esasen ‘çatışmayı yönetme’ye talip olan kişidir. Çatışmalar belirli bir seviyede tutulup doğru yönetildiği takdirde işletmenin başarısına ciddi katkı sağlar. Hatta doğru yönetilmesi şartıyla, çatışmaların teşvik edildiği de bir gerçektir.
Kurumların yöneticileri veya çalışanları arasında bir anlaşmazlık meydana geldiğinde bu anlaşmazlığın iş hedefleriyle uyumlu olup olmadığına bakılır. Kurumların temel stratejileriyle uyumlu çatışmalar gerçekten ilgiyi hak ediyordur. Olumlu sonuçlandırılabi-lirse de kazançlı çıkılır.

 

En Yeniler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı