Eğitim

Eğitimcinin Sevgi Otoritesi

Evet Korktuğumuz için sevmeyiz, lakin sevdiğimiz için Korkarız Sevgiden büyük Korku mu olur? Asıl, sevilenden Korkulur!

Sevgili çocuklar” diye söze başlayıp belki de bugüne kadar sevgisiz bıraktığımız değerli öğrenciler, bakın bu küçük tebeşirle ne büyük bir kelime yazacağım!

Büyük, büsbüyük harflerle “SEVGİ” yazıyorum tahtaya. Tıpkı kalbim gibi, kara tahtada da sevgiden başkasına yer kalmasın istiyorum. Şimdi de küçük, minicik harflerle “korku” yazıyorum.

Sevgi, korkudan güçlüdür.

Çocuklar, asıl olan korku olursa orada sevgi barınmaz. Korkuyla egemen olmaya çalışan nice imparatoru en yakınları hançerlemiş, zehirlemiştir. Sevgiyle birbirine bağlananların ise ihâneti görülmüş değil. Asıl olan sevgi ise onun içinde korku da vardır. Sevdiğimizi incitmekten korkarız. Allah’ı (c.c.) severiz ve ondan korkarız.

Evet korktuğumuz için sevmeyiz, lâkin sevdiğimiz için korkarız. “Sevgiden büyük korku mu olur? Asıl, sevilenden korkulur!”

Korkutarak yalnızca günü kurtarabilirim. Ben sizin tümden kurtuluşunuz, yücelişiniz için rehberlik etmek istiyorum. Bir şekilde sizi derlerim toparlarım burada. Ama başınızda biri olmasa da doğru yoldan ayrılmamayı öğrenmelisiniz.

Bir defasında “Hocam sizi seviyoruz, ama dersi sevmiyoruz.” demiştiniz. Sevgi fedâkârlık ister çocuklar. Siz de seviyorsanız beni, n’olur gevezelikten, eğlenceden vazgeçin biraz.

 

En Yeniler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı