EğitimKültür Sanat

Bu Kampanyaya Destek Verilir

Ekran başında geçirilen verimsiz hatta zararlı saatlerin, sonunda farkına varan İzmir’in Bayraklı ilçesinde bir grup İlköğretim Okulu öğrenci ve velileri “Televizyonu kapat, kitabı aç” kampanyası başlattı.

“Televizyonu kapat, kitabını aç” kampanyası günde ortalama dört saat televizyon seyredip yılda sadece altı saat kitap okuyan Türk Halkı’nın bu  durumundan yola çıkılarak hazırlandı. Şu ana kadar projeye 249 öğrenci velisi katıldı.

Televizyon açık iken onun  gürültüsünden derdinden, verdiği sıkıntılardan kendilerine ve ailelerinin diğer fertlerine yeterince zaman ayıramamaktan şikayet eden kampanyaya katılan aileler, şimdilerde evlerinde sükunetin hakim olduğunu söylediler. Kampanya sayesinde  kitap okuma alışkanlığını kazandığını söyleyen Kenan Aygün “Yavaş da olsa bir şeyler okumanın mutluluğu bir   başka oluyor.” dedi.

Kampanyayı başlatanlardan Recep Taşkın ise çocuklarıyla birlikte olmanın ve onlarla aynı anda  kitap okumanın büyük bir zevk olduğunu söyleyerek uygulamanın bütün İzmir’e yayılmasını tavsiye etti. Biz de okurlarımız vasıtasıyla kampanyaya destek vererek tüm Türkiye’ye yayılmasını tavsiye ediyoruz. “Televizyonunu kapat, kitabını aç.”

En Yeniler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı