Aile Özel

Sağlıklı Çocuklar İçin Sağlıklı Anneler

Pek çok hastalığa annenin gebelik öncesi ve sonrası yanlış beslenmesi etkili olur. Başta büyüme bozuklukları, diş çürükleri, enfeksiyon hastalıkları, kalp damar hastalıkları, obezite, diyabet ve kanser gibi hastalıklar annenin yanlış beslenmesinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca bu hastalıklar çocuk ölümlerini tetikleyen başlıca sebeplerdir.
Hem çocuklarımızın bir ömür sağlıklı olması, hem de yarınların sahibi olan çocuklarımızın sağlıklı nesiller olarak hayata devam etmesi için şimdi açıklayacağım konulara çok dikkat edilmeli. Çünkü çocuklarımız yarınlara gönderdiğimiz isimsiz mektuplarımız. Yarınların daha aydınlık olması, daha sağlıklı ve daha mutlu bir topluma dönüşmesi biz annelerin elinde.

Sağlıklı insan nesli için anne, daha gebelikten önce kendini eğitip kötü alışkanlıkları varsa bırakmalıdır. Manevi hayatındaki düzenlemelerle beraber denge -li ve sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmeli, fast food beslenmeyi asla tercih etmemeli, bol sebze ve meyve tüketmelidir. Ayrıca konserve ürünler ile yağlı yiyecekler yememeli, bunun yanında süt ve süt ürünleri tüketmelidir.

Annenin yanlış beslenmesi, doğmamış bebeğine ileriki yaşlarda hastalıklara davetiye çıkartır. Bebeğin hayatının ilk yıllarından ziyade anne karnındaki dokuz ayının ileri yaşları için daha belirleyici olduğu tıbben de kanıtlanmıştır. Kalp, diyabet ve obezite riskinin anne karnında ortaya çıktığı artık biliniyor.

En Yeniler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı