Genç Hayat

Siyah Beyaz Gençlik

Siyah: Kankaa, yeni bir yer patlamış, sorma. Herkes oraya gidiyor. Biz de hemen gitmeliyiz. Bir sürü fotoğraf çekiniriz. Hem de profillik.  Müthiş olur ya. Pozlar, fotoğraflar, beğeniler…

Beyaz: Arkadaşı nasıl bilirdiniz?

–İyi poz verirdi kendisi.

Siyah: Yav, çok gençsin daha. Yaşlanınca, yaşlanınca…

Beyaz: Çok genç olmayacaksın ama çok geç olacak.

Siyah: Başkalarının keyfi için yerimden kımıldayamam. Yardım etmek güzel ama neden hep ben ediyorum canım.

Beyaz: Gençlik var, şükür. Yardımım dokunsun, bir kişiye, bir kişiye daha. Belki ihtiyacım olduğunda da biri bana yardım eder.

Siyah:  Off, ne de güzel bir bayram mesajı, hemen kopyala-yapıştır. Şuradan herkesi seçeyim de göndereyim. Herkesin bayramını kutlamış olurum hem, oh temiz. Bazılarını seçip de sonuna kardeşim mi yazsam, daha özel olur.

Beyaz: Sevdiklerimi bir bir arayıp hepsiyle hasbihal edeceğim. Bayramlar da biraz bunun için var değil mi? Büyüklerimi, akrabalarımı da ziyaret ettim mi, bayramın hakkını verdim demektir. İlla da bir şeyler yazmak istersem mektup yazarım, pulu da yapıştırırım. Bu da güzel bir seçenek.

Siyah:  İşte uçuyor kelebekler havada, açan çiçek sana selam veriyor, ağaçların yaprakları yeşilleniyor. Ahh, gençlik başımda duman.

Beyaz: Gençlik başında duman da kardeşim, sen yine de kelebeğin uçuşuna, çiçeklerin açmasına, yeşil yapraklara aldanma. Benden söylemesi. Dünya, fani dünya.

Siyah:  O, benden daha genç. Şu da öyle. Onlar yer vermiyorken, ben niye vereyim. Bak, ilerden bir yaşlı yaklaşıyor, kapa hemen gözleri kapa. Oh, arkaya geçti. Bir tane daha geliyor. Uyuyorum ben ya.

Beyaz: Benden daha genç olanlar yer vermiyor olsa da olsun. Ben yer vermeliyim. Belki birilerine örnek olur. Hem bugün bir iyilik yaptığımı da hatırlamıyorum. Gerçi bu da iyilik sayılmaz, insanlık vazifesi, sıra meselesi. Bugün ona, yarın sana.

Siyah:  Yarın yaparım onu. Aman daha çok vakit var. Hele bugün biraz gezeyim, eğleneyim de yarın işe koyuluruz. Yarın olmadı sonra yaparım. Sanki günler çuvala girdi.

Beyaz: Bugünün işini yarına bırakma diye bir söz var. Duymadın mı sen? Evvel zaman içinde kalbur saman içinde değil. Kalk artık silkelen, zamanın ahirindesin.

Siyah:  İşte günaşırı AVM’ye giderim. Arada bir kafeye gider çay-kahve içerim, bayat bayat. Ama fiyatı 5 lira hee. Bir de tabi paylaşırım her anımı. O sosyal medya senin burası benim, kaydırırım elimle sürekli. Öyle işte. Çok sosyalim çok.

Beyaz: O gün geldiğinde ne cevap vereceksin, şu zor soruya: Gençliğini nerede harcadın?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı