Sağlıklı HayatAraştırmaMedya

Sağlıkta Dijitalleşme

Hisar Hospital Intercontinental

Dijitalleşmenin önem kazandığı dünyada, günümüz sağlık alanı da üstüne düşen payı alıyor. Artık hastaneye gitmeden, sağlık ile alakalı birçok çözümün yer aldığı dijital dünyada insanlar, bir tık ile randevu alabilir, doktora ulaşabilir, muayene olabilir, sağlık geçmişlerine ulaşarak test sonuçları gibi birçok bilgiye erişebilir hale geldi.

Hisar Hospital Intercontinental olarak sağlıkta dijitalleşme adına büyük yenilikler sunuyoruz. Sunduğumuz yenilikler, hastalarımızın bütün sağlık hizmetlerine kolayca ulaşmalarını sağlıyor. Bu vesileyle dünyanın her yerinden online doktor görüşmeleri yapılabiliyor ve mesafelerden arınarak muayeneler gerçekleşiyor. Böylelikle hem günlük hayatlar kolaylaşıyor hem de dünyanın her noktasından sağlık hizmeti sağlanıyor. Hastaların konforunun düşünüldüğü dijital çözümlerle, yaşam boyu sağlık için her zaman onların yanında olunuyor.

Sosyal medya ve sağlık yazıları

Sağlıkta dijitalleşmenin altın çağını yaşadığımız bu dönemde, iletişim kanallarının dijitalleşmeyle daha ulaşılabilir olması, büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirdi. Doğru ve güvenilir bilgiyi paylaşmak, işin en önemli ve can alıcı noktalarından biri…

Dijitalleşmeyle birlikte sosyal medya paylaşımları ve web sitelerindeki sağlık yazılarını okuma oranı oldukça arttı. Her sağlık kuruluşunun bir sosyal medya hesabı veya blog şeklinde sağlık yazılarını paylaştığı bir platform bulunuyor ve her gün düzenli olarak bu kanallardan hastalık konusunda insanları bilgilendirmek ve bilinçlendirmek üzerine paylaşımlar yapılıyor. Bu paylaşımlarda doğru ve güvenilir bilgiyi karşı tarafa aktarırken bahsedilen hastalığa benzer belirtiler varsa veya hastalık durumunda ne yapması ve nereye başvurması gerektiği hakkında bilgilendirmek olmalıdır. Bu nedenle hızla gelişen ve pandemi döneminde iyice önem kazanan dijital dünya konusunda her geçen gün kendimizi yenilemeli ve sürece uyum sağlamalıyız.

Hisar online doktor görüşmesi

Hisar Online Doktor Görüşmesi ile ihtiyaç duyduğunuzda doktorlarımız yanınızda. Online doktor muayenesi ile ister evinizde olun, ister iş yerinizde bütün branş hekimlerimizle uzaktan görüşerek muayenelerinizi kolayca olabilirsiniz. Bu sayede zamanınız size kalırken sağlığınıza da uzman hekimlerimizin desteği ile kavuşabilirsiniz.

Doktor Görüşü:

Psikiyatrist Emel Kurt

“Online görüşmeler, bilhassa bir işin uzmanından danışmanlık almak için yıllardır kullanılmaktaydı. Ancak insanın yüz yüze etkileşime duyduğu ihtiyaç, bir süre öncesine kadar online görüşmelere olan sempatik olmayan bakış açısına neden olmaktaydı.

Son dönemde yaşanan pandemi, insan alışkanlıklarında ve ihtiyaçlar zincirinde değişiklik oluşturdu. Bu değişikliklerle de daha önce online görüşmelere olan önyargılar, ihtiyacı karşılamaya yönelik olarak kırıldı. Artık günümüzde pek çok insan evinin konforunda, uzaklığı mesafeyi dert etmeden pek çok şeye ulaşırken, sağlık sorunları ile ilgili ve ruhsal sıkıntıları ile ilgili de bir uzmana evinden ulaşabilmeyi ister oldu. Bu süreçte online görüşmelerde insanların yaşadıkları sorun ve problemlerin boyutu, alabileceği yardım ve destek belirlenebilmektedir.

Özellikle ruhsal sıkıntıların paylaşılması için de online danışmanlık oldukça faydalı ve uygulaması kolay bir alan teşkil ediyor. Elbette bu sürecin internet ortamının güvenlik sınırları ile ilgili çeşitli riskleri olabilir fakat taraflar bunları bilerek ve ön kabul koşulu ile bu desteğe başvurdukları için sıklıkla bu durum bir soruna yol açmıyor. Günümüz zorunlu şartları ve imkanları, online görüşmelerle buluşarak, iyi bir uyum sağlandı diyebilmek mümkün.”

Doktor Görüşü:

Prof. Dr. Halil Burç

“Online doktor muayenesi insanların hastaneye gelmeden olası ciddi problemlerini tespit etme ve tedavilerini geciktirmeme açısından faydalı bir sistem olmuştur. Mutlaka normal bir muayenenin yerine geçemez ama görüntülü online yapılan görüşmelerde sorunun adı konulup, ileri bir tetkike gerek olup olmadığı konusunda hastalarımızı yönlendirmemize yardımcı oldu. Bu sürecin hastaneye gelmeye çekinen ve önemli rahatsızlıkları olan hastaların, doktor görüşü almadığında oluşabilecek kalıcı sakatlıkları engellemesi açısından yararlı olduğunu düşünmekteyim.”

Hisar Online ile zamanın ve konforun önemi artıyor

Hisar Online sistemi, hastanemize başvuran bütün hastalarımız için dijitalleşen dünyada kolaylık sağlamak amaçlı tasarlanmış kullanıcı odaklı bir sistemdir. Misafirlerimiz, Hisar Online sayesinde hastanemizde misafir oldukları süreçler hakkında hem geçmişe yönelik hem de güncel kayıtlarının tamamına kolaylıkla ulaşabilmektedirler. Hastanemizde yaptırmış oldukları tüm tahlil ve tetkikleri görüntüleyebilir ve kendilerine mail atabilirler. Bu sayede hastanemize gelmeden bütün sonuçlarına kolayca ulaşabilirler. Ayrıca sistem üzerinden randevu oluşturabilir ve iptal edebilirler. Muayene olduktan sonra doktorunun talep edeceği kontrol randevularını da sistem üzerinden kolaylıkla alabilirler. Misafirlerimiz, Hisar Online sistemi üzerinden oluşturdukları profillerine velisi oldukları çocuklarını da ekleyebilir, kendileri için gerçekleştirebildikleri bütün işlemleri onlar için de gerçekleştirebilirler. Zamanın ve konforun büyük önem taşıdığı günümüzde, misafirlerimiz için tasarlanan Hisar Online, büyük bir kolaylık sağlıyor.

En Yeniler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu